Faculty & Staff

Former Directors




Prof. S. Parasuraman

Prof. S. Parasuraman

Tenure:16.08.2004 - 05.02.2018
Prof. R. R. Singh

Prof. R. R. Singh

Tenure: 01.08.2000 - 11.06.2004
Prof. Partha N. Mukherji

Prof. Partha N. Mukherji

Tenure: 01.03.1996 - 01.11.1999

Prof. (Miss) Armaity Desai

Prof. (Miss) Armaity Desai

Tenure: 01.11.1982 - 07.02.1995
Prof. M. S. Gore

Prof. M. S. Gore

Tenure: 27.07.1962 - 28.06.1982
Prof. A. R. Wadia

Prof. A. R. Wadia

Tenure: 01.05.1953 - 31.05.1962

Prof. J. M. Kumarappa

Prof. J. M. Kumarappa

Tenure: 01.07.1941 - 31.05.1953
Prof. Clifford Manshardt

Prof. Clifford Manshardt

Tenure: 22.06.1936 - June 1941